Ο ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Δημήτρης Κουτσούμπας, σήμερα Παρασκευή στις 11.30 π.μ. θα παρουσιάσει στη Βουλή, στην αίθουσα 223, την Ερώτηση που κατέθεσε η Κοινοβουλευτική Ομάδα του Κόμματος με θέμα «Μέτρα της κυβέρνησης για την επικείμενη αντιπυρική περίοδο».

Θα ακολουθήσουν παρεμβάσεις από τους:

— Γιαννάκο Βασίλη, υπαρχιπυροσβέστη, μέλος του ΔΣ της Ενωσης Υπαλλήλων Πυροσβεστικού Σώματος Αττικής.

— Θεοδωρή Σάββα, αντιστράτηγο ΠΣ ε.α., μέλος του ΔΣ της Πανελλήνιας Ενωσης Αποστράτων ΠΣ.

— Σκαρβέλη Μιχάλη, δασολόγο, καθηγητή του Τμήματος Δασολογίας, Επιστημών Ξύλου και Σχεδιασμού της Δασολογικής Σχολής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

— Μπέλλο Βασίλη, υποψήφιο ευρωβουλευτή, επίκουρο καθηγητή στο Τμήμα Μηχανικών Περιβάλλοντος του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης.

— Τσουκαράκη Ανέστη, υποψήφιο ευρωβουλευτή, συνταγματάρχη ε.α., πρόεδρο της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Αποστράτων.

— Αναστασίου Μιχάλη, αντιδήμαρχο Πολιτικής Προστασίας του δήμου Πάτρας.