Διεξήχθη την Πέμπτη 11 Απριλίου 2024 στο Μουζάκι της Π.Ε. Καρδίτσας, η συνάντηση ομάδας 12 προπτυχιακών φοιτητών του Τμήματος που συμμετέχουν ως ενεργοποιητές (activators) στο έργο Co-Green με τοπικούς φορείς. Συγκεκριμένα οι φοιτητές συναντήθηκαν με τον Δασάρχη και υπαλλήλους του Δασαρχείου Μουζακίου, εκπροσώπους της τοπικής αναπτυξιακής εταιρίας Ίταμος και του Κέντρου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Μουζακίου. Παράλληλα, οι φοιτητές συμμετείχαν σε άσκηση εξιστόρησης (story telling) που οργανώθηκε από το Euroacademy. Η άσκηση διεξήχθη στον νέο χώρο αναψυχής του Προφήτη Ηλία που διαμόρφωσε το Δασαρχείο Μουζακίου. Το έργο Co-Green βρίσκεται σε εξέλιξη και αναμένονται νέες εκδηλώσεις στο κοντινό μέλλον.