O Σύλλογος Εκδοτών Επιστημονικών βιβλίων γνωστοποιεί ότι οι εκδότες διατίθενται να αντικαταστήσουν στους εν ενεργεία φοιτητές του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας τα πανεπιστημιακά συγγράμματα που απώλεσαν, εξαιτίας της πρόσφατης, καταστροφικής πλημμύρας. Είναι απαραίτητη η προσκόμιση βεβαίωσης “καταστροφής οικοσκευής” κατόπιν εκδόσεως από την κατά περίπτωση αρμόδιο κρατικό φορέα.

Οι εν ενεργεία φοιτητές που έχασαν τα πανεπιστημιακά τους συγγράμματα θα πρέπει να στείλουν μέσω email στο email της Γραμματείας (g-fwsd@uth.gr) τα εξής απαραίτητα δικαιολογητικά:

α) Μια υπεύθυνη δήλωση μέσω του gov.gr που θα αιτούνται την αντικατάσταση των συγγραμμάτων τους.

β) Την βεβαίωση “καταστροφής οικοσκευής”, κατόπιν εκδόσεώς της από τον αρμόδιο κρατικό φορέα.

0 σχόλια

Σύμβολο κράτησης θέσης avatar