Στα πλαίσια της συνεργασίας του Τμήματος Δασολογίας, Επιστημών Ξύλου και Σχεδιασμού (ΔΕΞΥΣ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας με το Πανεπιστήμιο KARELIA της Φινλανδίας, δίνεται η δυνατότητα στους φοιτητές του να παρακολουθήσουν το Συνέδριο για το “Μηδενικό Αποτύπωμα Άνθρακα” (ZERO CARBON CONFERENCE).
Οι θεματικές ενότητες που θα αναπτυχθούν είναι :
– Η κλιματική αλλαγή
– Η κυκλική οικονομία
– Micro πλαστικά
– Δασικό δυναμικό
Η διεξαγωγή προϋποθέτει ενεργό συμμέτοχή των φοιτητών που θα το παρακολουθήσουν και θα συνοδεύεται με γραπτή δήλωση μετά το συνέδριο.
Οι ημερομηνίες διεξαγωγής είναι 22-25 Φεβρουαρίου 2022 και απαιτείται προεγγραφή.
Λεπτομέρειες στα αρχεία που επισυνάπτονται.
Για το Τμήμα ΔΕΞΥΣ
Καθηγητής Γεώργιος Νταλός
Υπεύθυνος Προγράμματος Erasmus+
Εκδηλώσεις
Πρόσκληση σε Ημερίδα με τίτλο “Το ξύλο στη σύγχρονη δόμηση”
Το Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδας – Τμήμα κεντρικής Μακεδονίας και η Νομαρχιακή Επιτροπή Ημαθίας του ΤΕΕ//ΤΚΜ, διοργανώνουν ημερίδα, στη Βέροια, την Παρασκευή 14/6/2024, με θέμα «Το ξύλο στη σύγχρονη δόμηση». Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα Διαβάστε περισσότερα…